Wkrótce w "Elektrowni" pojawią się dwie nowe wystawy - Co zobaczymy?

2021-03-02 15:17 Karol Pakosz
Materiał prasowy
Autor: Źródło: Materiały prasowe

Mazowieckie Centrum Sztuki współczesnej elektrownia planuje na najbliższy piątek (5 marca) premierę dwóch nowych wystaw, na których będzie można zobaczyć pracę Sławomira Marca i Ryszarda Waśko.

Dobra wiadomość dla zwolenników sztuki. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia organizuje dwie wystawy. Pierwsza z nich, "Otchłanie i labirynty" zaprezentuje twórczość Sławomira Marca. Jak mówi autor prac, wystawie prześwieca hasło "istnieje więcej niż widzisz" i zachęcą do szukania szczegółów na swoich obrazach:

Jest tam wiele elementów przyczepionych do bocznych krawędzi obrazów, czy kryształki błyszczące z określonego punktu widzenia i tworzące pewne znaczące struktury, więc zapraszam do szukania tych zaułków labiryntów w poszczególnych obrazach.

Na drugiej, zatytułowanej "Piękno idei" będzie można obejrzeć pracę Ryszarda Waśko:

Tym razem chcielibyśmy zaprezentować reprezentacyjny zestaw obrazów liczący około 80 dzieł. Będą to więc najważniejsze prace malarskie, jakie stworzył autor przez niemal 40 lat. Otwierające wystawę prace to minimalistyczne obrazy kontemplacyjne lat 1980–1992, w których nietrudno dopatrzyć się strukturalno-analitycznego wątku, jaki cechował prace filmowe, fotograficzne i video z lat 70. 

Czytamy w informacji prasowej. Premiera wystaw w najbliższy piątek. Obie będą dostępne do 25 kwietnia. Więcej informacji na stronie "Elektrowni".

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17