Wiemy gdzie powstaną ścieżki rowerowe w Radomiu w 2021 roku

2021-01-05 16:48
Rowerzyści
Autor: Anna Melon

2020 i 2021 to dobre lata w których powstanie wiele ścieżek rowerowych i ułatwień dla miłośników jednośladów. to zdanie, które zgodnie powtarzają władze Radomia i członkowie Bractwa Rowerowego. Celem jest stworzenie bezpiecznej sieci dróg dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie jeździć po Radomiu. Na to jednak przyjdzie nam poczekać.

12 kilometrów- tyle dróg rowerowych ma powstać w Radomiu według wyliczeń Bractwa Rowerowego w 2021 roku. Ścieżki mają powstawać przy nowo budowanych drogach (trasa NS), ale także zrealizowane mają być zaległe projekty w ramach ubiegłorocznych edycji Budżetu Obywatelskiego, których nie udało się zrobić w poprzednich latach.

- Powstanie droga dla rowerów na ul. 11 listopada, Kozienickiej, Aleksandrowicza, Struga, Prażmowskiego, Limanowskiego, będzie przejazd przez na wprost przez ul. 25 czerwca - wylicza Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego. - Jednak czujemy nadal pewien niedosyt, według naszych wyliczeń by stworzyć bezpieczną sieć rowerową trzeba wybudować 30 kilometrów dróg rowerowych. Nadal na przykład nie będzie można dojechać z Michałowa do Śródmieścia, bo nie powstanie ścieżka  przy ul. Chrobrego. Nie ma też możliwości budowy drogi dla rowerów z osiedla Gołębiów. Mamy jednak nadzieje, że uda się zbudować te trasy z funduszy europejskich lub budżetu miasta.

Władze miasta mają świadomość jak bardzo potrzebne są drogi rowerowe.

Chcemy konsekwentnie spinać ścieżki rowerowe w sieć ścieżek. Najłatwiej zrobić taką sieć  na linii z północy do centrum miasta. Mamy nadzieje, że dostaniemy pieniądze do przebudowy ul. Chrobrego. W tym roku faktycznie zrobimy część tych inwestycji, na które czeka aktywna część radomskich rowerzystów - mówi Mateusz Tyczyński wiceprezydent Radomia.

W 2020 roku ścieżka rowerowa powstała między innymi wzdłuż wyremontowanej al. Wojska Polskiego.