Więcej miejsc dla chorych na COVID-19 i mniej osób na SOR w szpitalu na Józefowie.

2021-03-05 14:16 Wojciech Wójcikowski
SOR Józefów
Autor: Wojciech Wójcikowski

Będzie więcej miejsc dla chorych na COVID-19 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. W ten sposób lecznica chcę rozwiązać problem z relokacją pacjentów z dodatnim wynikiem na COVID-19. Jednocześnie władze szpitala przyznają, że spada liczba osób zgłaszających się na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Radomski Szpital Specjalistyczny nadal ma problem z miejscami dla pacjentów z COVID-19. To sprawia, że inne szpitale mają problem z relokacją pacjentów, u który test wykazał dał pozytywny wynik na obecność wirusa SARS COV-2. Z tego względu szpital na Józefowie zdecydowała się na zwiększenie liczby łóżek covidowych.

- Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie odcinka gdzie mamy łóżka covidowe o kolejne 10 łóżek. Mamy w tyle głowy, że za tydzień otwiera się szpital tymczasowy- 100 łóżek, więc tym samym ta liczba łóżek w radomskich szpitalach będzie równa tej, która była przed przekształceniem w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym- mówi Łukasz Skrzeczyński wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Na SOR mniej osób

Władze szpitala na Józefowie przyznają, że otwarcie w ostatnim czasie SOR w szpitalu przy ul. Tochtermana sprawiło, że SOR na Józefowie nie jest już tak obciążony jak jeszcze miesiąc temu.

- Nie mogę powiedzieć, że nasi pracownicy odpoczywają, ale pracujący na SOR mają wreszcie tyle pracy ile mieć powinni. Nadmiar pacjentów, który był, był ponadludzki. Nie było możliwości pozyskania kadry pracującej do tego, by zająć się wszystkimi osobami, którzy przychodzili do naszego szpitala w bardzo ciężkim stanie - tłumaczy Łukasz Skrzeczyński.

O uruchomienie drugiego SOR w Radomiu apelowały władze Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego oraz władze Mazowsza.