Powalone drzewo w parku im Tadeusza Kościuszki w Radomiu

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Weekendowe wichury nie oszczędziły radomskich parków - Ile drzew zostało powalonych?

2022-02-22 16:16

Łącznie w radomskich parkach powalono 7 drzew. Więcej o tym w artykule.

W radomskich parkach ubyło drzew. To efekt weekendowych wichur. Najmocniej ucierpiał park im. Tadeusza Kościuszki. W parku Leśniczówka również odnotowano straty. Poza ubytkami w drzewostanie, nie odnotowano innych zniszczeń. Nikt również nie ucierpiał.

Park Tadeusza Kościuszki, tam niestety 6 drzew ugięło się pod naporem wiatru. To były 4 lipy, jeden grab i jeden klon. Jedno drzewo, lipa, również nie wytrzymało naporu wiatru w parku Leśniczówka. - Powiedział nam Marcin Gutkowski z Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu.

Planowane są nasadzenia w miejsce powalonych drzew w obu parkach. Jak powiedział Marcin Gutkowski, w przypadku parku Kościuszki i jego zabytkowego drzewostanu, Zakład Usług Komunalnych musi skonsultować się z konserwatorem zabytków.

To jest park zabytkowy, więc wszystkie tego typu pomysły musimy najpierw konsultować z konserwatorem zabytków. Miejsca w których te drzewa rosły, będziemy chcieli uzupełnić innymi nasadzeniami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE