SUP

i

Autor: FB Anita Krzemińska

Warto być aktywnym bez względu na pogodę. Śmiałkowie pływają SUP także zimą

2023-01-26 14:46

Aktywnym można być zawsze niezależnie od pogody. W Radomiu jest kilka osób, które nie chcą rezygnować z pływania na desce SUP zimą. Próbują swoich sił nawet na zalewie na Borkach.

Pływanie deskach SUP kojarzy się przede wszystkim z wakacyjnym wypoczynkiem. W lipcu i sierpniu odbyły się tutaj zajęcia dla dzieci. Ale są tacy, którzy nie zamierzają rezygnować z aktywności zimą, i na deskach SUP pływają także zimą również w regionie radomskim.

- Pływanie zimą różni się od pływania latem. Przede wszystkim pływamy na tych zbiornikach, które doskonale znamy. Poza tym inne jest przygotowanie. Zabieramy ze sobą w torby wodoodporne ubranie na zmianę, czy ciepłą herbatę. Istnieje bowiem ewentualność że możemy wpaść do wody. Dlatego też na takie wyprawy nigdy nie wybieramy się samemu, ale przynajmniej w dwie osoby- mówi Anita Krzemińska instruktorka SUP z Radomia.

​Ci, którzy pływają na desce SUP zimą przyznają, że jest to zarezerwowane dla osób dobrze pływających latem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE