Warsztaty dla młodziezy wracają w Muzeum im. Malczewskiego. Jest bezpiecznie - przekonuje szef placówki

2020-09-18 19:34
człowiek w muzeum. Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay

Maseczki lub przyłbice obowiązkowe, pomiar temperatury i dezynfekcja rąk także. W Muzeum im. Malczewskiego w Radomiu, w nowym reżimie sanitarnym, wróciły warsztaty i lekcje muzealne dla szkół. Dyrekcja placówki zapewnia, że dołożono wszelkich starań by każdy był bezpieczny.

Do muzeum mogą już przyjeżdżać nawet wycieczki, liczące po kilkadziesiąt osób, ale  zostaną podzielone na mniejsze grupy i dopiero wtedy będą oprowadzane po wystawach przez pracowników muzeum lub wezmą udział w prowadzonych przez nich warsztatach dla uczniów. Przybory plastyczne i stoliki używane podczas zajęć są dezynfekowane, sale wietrzone a uczestnicy mają dostęp do łazienek i środków odkażających. Jak zaznacza Leszek Ruszczyk, pełniący obowiązki dyrektora placówki bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych to konieczność, tym bardziej że są kolejne plany organizowania imprez dla różnych grup wiekowych.

- Bardzo mnie cieszy, że zastałem tu zespół, który ma niesamowity potencjał, fantazję, wyobraźnię i propozycje dla dzieci, młodzieży, seniorów. Z propozycjami dla starszych jeszcze nie ruszyliśmy, bo wymaga to większych grup i większej sali ale mam nadzieję, że wkrótce i z tym sobie poradzimy - zapewnia. Dodaje, że o tym iż nawet w czasach pandemii warto korzystać z zajęć muzealnych będzie przekonywał nauczycieli i rodziców uczniów, wspólnie z władzami Radomia występując na szkolnej internetowej  platformie komunikacyjnej.