nowa plaża w Warce

i

Autor: AD

Warka. Plaża jest kąpieliska w wakacje nie będzie. Dlaczego?

2022-06-23 16:43

To już pewne. W te wakacje nie będzie oficjalnego kąpieliska obok plaży w Warce. Władze miasta wyjaśniają, że z powodu prac budowlanych, nie zdążyli z niezbędnym formalnościami. Mimo to nad Pilicą będzie obecne Wodne Pogotowie Ratunkowe z Radomia.

Zagospodarowanie terenów nadpilicznych w Warce to projekt realizowany w ciągu ostatnich kilku lat. Powstała ścieżka edukacyjna. pasaż i ścieżka rowerowa, a w tym roku utworzono plażę i ustawiono słomiane parasole. Ma powstać także plac zabaw. Jednak oficjalnego  kąpieliska nie ma i ... nie będzie, przynajmniej w czasie rozpoczynających się wakacji. Magistrat tłumaczy, że ze względu na prowadzone jeszcze wiosną prace, nie zdążył utworzyć oficjalnego kąpieliska. Jednak osoby, które mimo to wejdą do wody, mogą liczyć na pomoc ratowników z radomskiego WOPRu:

- W pobliżu pasażu spacerowego i ścieżki rowerowej ratownicy z radomskiego WOPRu mają swój punkt. Podobnie jak przed rokiem będą zajmować się sportami wodnymi jak kajaki czy rowery wodne, ale - w razie potrzeby - będą też świadczyć pomoc ratowniczą - wyjaśnia burmistrz Warki, Dariusz Gizka.

Jak dodaje kilka razy w ciągu sezonu, w weekendy gdy nad Pilicą wypoczywa najwięcej osób, będą organizowane pokazy ratownictwa wodnego i bezpiecznego wypoczynku nad rzeką. 

Władze Warki zapewniają iż postarają się o otwarcie oficjalnego kąpieliska za rok. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE