stadion RCS

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Wał na stadionie będzie nosił imię Radosława Witkowskiego?

2022-04-01 12:28

Ten pomysł już połączył radomskich polityków. Radni PIS chcą by ziemny wał na stadionie przy Struga nosił imię Radosława Witkowskiego. Prezydent jest na tak, ale chcę żeby na ziemnej konstrukcji umieścić jego podobiznę.

To był spontaniczny pomysł radnych PIS. Politycy chcą się wzorować na Anglii, gdzie na stadionie każda trybuna ma swojego patrona. Poza tym nazywanie wałów to polska tradycja.

- Każde miasto ma jakiś wał. Jest Wał Miedzeszyński, były Wały Jagielońskie. Przyszedł czas, żeby Radom nie był gorszy. Prezydent zasłużył na to, żeby wał nosił imię budowniczego czyli prezydenta Radosława Witkowskiego. Trzymajmy kciuki za tę inicjatywę-  powiedział naszemu reporterowi Łukasz Podlewski radny PiS.

Prezydent zgadza się na takie rozwiązanie.

- Akceptuję przedstawioną propozycję. Oczekuję jednocześnie od wnioskodawców umieszczenia w tym miejscu mojego wizerunku - najlepiej w formacie, który zajmie całą powierzchnię skarpy. Proszę także o podjęcie przez radnych PiS zobowiązania do wykonania na własny koszt tego baneru i utrzymania go w należytym porządku przez co najmniej 5 lat. Będzie to prawdopodobnie Państwa jedyny materialny wkład w budowę stadionu dla Radomiaka - mówi prezydent Radosław Witkowski

Wał ma być gotowy do końca roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE