Wakacje 2020 - O czym powinnismy pamietąc przed wyruszeniem w trasę?

2020-07-06 13:19 KP
Zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay

Przygotowaliśmy dla czytelników Eska Radom kilka porad jak przygotować się na wakacyjną podróż.

Wielu z nas zaplanowało już na to lato odpoczynek poza miastem. Myśląc o wakacyjnym wyjeździe, radomianie powinni również pamiętać o przygotowaniu swojego auta do podróży. Warto sprawdzić stan techniczny auta, o czym przypomina radomska policja. Mówi asp. Ewelina Stróżka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu:

Jeżeli w najbliższym czasie mieliśmy aktualne badanie, to możemy sprawdzić podstawowe rzeczy np. oświetlenie. Jeżeli jednak przegląd miał miejsce już jakiś czas temu, to fajnie by było gdybyśmy sprawdzili stan techniczny auta. Przede wszystkim czy nasze hamulce są sprawne.

Jak dodaje asp. Ewelina Stróżka, poza sprawdzeniem stanu technicznego, ważne jest odpowiednie rozmieszczenie bagaży:

Walizki i wszystkie cięższe rzeczy powinny być umieszczone w bagażniku, w kufrze. Nie umieszczajmy również drobnych przedmiotów, które maja umilać nam podróż w kabinie pasażera, w miejscach nie zamkniętych. Takie przedmioty mogą stać się zagrożeniem dla naszego życia nawet podczas niewielkiego uderzenia.

Zanim wyjedziemy w drogę, warto również sprawdzić warunki pogodowe i nie chodzi tu o miejsce w którym będziemy wypoczywać:

Często jeździmy kilka godzin, kiedy wybieramy się z południa na północ kraju, czy na odwrót. Sprawdźmy warunki pogodowe na przestrzeni tych kilometrów. Sprawdźmy również warunki na drogach, co możemy zrobić na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na stronie mazowieckiej policji możemy znaleźć wiele porad, jak spędzić bezpiecznie nasze wakacje.