W tym roku nie będzie tradycyjnych Wstępów

2021-01-15 15:54 Wojtek Wójcikowski
wstepy
Autor: Wojciech Wójcikowski

Pandemia powstrzyma wielowiekową tradycję. W tym roku w Skaryszewie nie będzie tradycyjnego targu końskiego. Obostrzenia sprawiły, że zarówno jarmark jak i prezentacja zwierząt nie może się odbyć. Podobnie jak inne wydarzenia tak i to będzie można będzie obserwować w sieci.

Wstępy to tradycyjne targi końskie, które co rok odbywają się w Skaryszewie zawsze w pierwszy poniedziałek po Środzie Popielcowej. Co roku przyjeżdżali tu hodowcy z różnych części  kraju. Prezentowano tu nawet 200 koni. Targi odbywały się pod czujnym okiem obrońców praw zwierząt. Nie odłącznym ich elementem był też jarmark rękodzieła ludowego. Jednak pandemia i wprowadzone ograniczenia uniemożliwiają przeprowadzenie imprezy na wolnym powietrzu.

- Wstępy nie mogą odbyć się tak jak do tej pory, problemem jest oczywiście pandemia. Chcemy je przeprowadzić w sposób zdalny, podobnie jak ma to miejsce z nauką. Część imprez towarzyszących będzie transmitowana w Internecie. Jesteśmy na etapie dopinania szczegółów i podpisywania umów. Chodzi tu przede wszystkim o prezentację kapel ludowych. Wstępy- w tym terminie mogą się odbyć za rok, natomiast w ciągu roku po złagodzeniu obostrzeń będziemy chcieli zrekompensować to innymi wydarzeniami - mówi Dariusz Piątek burmistrz Skaryszewa.

Tegoroczne Wstępy według tradycji powinny się odbyć 22 lutego.