W tym roku bez juwenaliów na UTH

2022-05-06 13:40
studenci Ukraina
Autor: Wojciech Wójcikowski

Nie będzie barwnego korowodu, ​koncertów i wspólnej zabawy. W tym roku nie będzie Juwenaliów, czyli święta studentów na radomskim uniwersytecie.​ Powodem jest wojna na Ukrainie, a wiele studentów z tego kraju studiuje w Radomiu.

To już trzeci rok z rzędu kiedy Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny nie organizacje Juwenaliów. Rok i dwa lata temu szyki organizatorom pokrzyżowała pandemia COVID-19, w tym roku powodem odwołania imprezy jest agresja Rosji na Ukrainę.

- Jest to decyzja rektora podjęta wspólnie z samorządem studenckim. Wojna jest tuż za naszymi granicami. W Radomiu mamy sporą grupę ukraińskich uchodźców. Nie jest to czas ani bezpieczny, ani właściwy żeby organizować tego rodzaju imprezy. Musimy poczekać do zwycięstwa Ukrainy i wtedy będziemy świętować- wyjaśnia prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu.

Przypomnijmy. Od początku wojny uniwersytet stara się pomagać uchodźcom. Do ich dyspozycji przekazano miejsca w akademikach, ruszyła też zbiórka darów. Uniwersytet planuje też zorganizowanie kursów języka polskiego dla Ukraińców.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE