PL- UA

Autor: Wojciech Wójcikowski

W Radomiu polscy siatkarze wygrali z Ukrainą 3:2

2022-08-13 21:30

Reprezentacja Polski siatkarzy mężczyzn wygrała w hali Radomskiego Centrum Sportu w meczu towarzyskim z siatkarską reprezentacją Ukrainy 3:2. Towarzyski mecz był ostatnim sprawdzianem dla biało- czerwonych przed rozpoczynającymi się pod koniec sierpnia Mistrzostwami Świata.

Już po raz kolejny w tym roku w hali przy ul. Struga mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Naprzeciwko siebie stanęli siatkarze Polski i Ukrainy. Jeżeli ktoś myślał, że dla Polaków będzie to łatwe spotkanie był w błędzie. Ukraińcy wygrali pierwszego seta do 21. W drugim i trzecim Polacy złapali rytm i wygrali je pewnie do 17 i 20. Czwarty set był wyjątkowo wyrównany, ale tym razem szczęście uśmiechnęło się do gości z Kijowa, którzy wygrali do 23. O meczu zdecydował tie break, ale tu Polacy wygrali go do 11, tym samym cały mecz 3:2. Dla Polaków było to kontrolne spotkanie przed rozpoczynającymi się w Polsce i Słowenii 26 sierpnia Mistrzostwami Świata.

Podczas meczu wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz Ukraińców mieszkających w Radomiu.