W Słupicy w gminie Jedlnia - Letnisko powstanie stacja uzdatniania wody

i

Autor: pixabay

W gminie Jedlnia – Letnisko powstanie stacja uzdatniania wody

2022-10-26 8:58

Kolejne inwestycje w gminie Jedlnia Letnisko. Z powodu zwiększającej się liczby mieszkańców włodarze zdecydowali się na budowę nowej stacji uzdatniania wody, która powstanie w Słupicy. Koszt prac to ponad 12 milionów złotych.

W gminie Jedlnia Letnisko powstanie stacja uzdatnia wody. Inwestycja zostanie zrealizowana w Słupicy. Władze miasta zdecydowały się na budowę stacji uzdatniania wody ze względu na zwiększającą się liczbę mieszkańców - mówi Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni – Letnisko:

To dla nas niezwykle ważna inwestycja, bo nasza gmina się rozbudowuje, nie tylko Jedlnia – Letnisko, ale Groszowice, Myśliszewice, Rajec jeden, drugi, Siczki, więc przybywa nam mieszkańców, z czego się bardzo cieszymy ale w związku z tym musimy rozbudowywać infrastrukturę i mamy tego świadomość. Podjęliśmy decyzje o budowie nowej stacji uzdatniania wody z nową lokalizacją, od podstaw, więc inwestycja bardzo duża, którą planujemy rozpocząć już na początku przyszłego roku.

Całkowita wartość projektu to ponad 12 milionów złotych. Inwestycja została dofinansowana kwotą 8 i pół miliona złotych w ramach rządowego programu Polski Ład.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE