W Domu Kultury Idalin parkiet zapłonął! Za nami RADOMSKIE DWÓJKI 16! [FOTO]

2022-02-14 16:05

W domu kultury "IDALIN" po raz szesnasty odbył się turniej tańca break dance "Radomskie dwójki". Na parkiecie rywalizowało prawie 200 tancerzy. Do walki stanęły dzieciaki, młodzież i dorośli.

Rywalizacja turniejowa odbywała się w systemie dwa na dwa- tancerze stawali do tzw walk tanecznych. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 lat oraz bez limitu wiekowego w kategorii open. To jedne z najstarszych, oldschoolowych zawodów w typowym breakingowym klimacie. Tu swoje umiejętności sprawdzić może każdy bboy i bgirl - młodsi, starsi, początkujący oraz doświadczeni tancerze. Turniej z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi i przyciąga tancerzy z coraz dalszych stron.

Mimo pandemii przyjechało bardzo dużo tancerzy. Jest w zasadzie cała Polska. Jest Warszawa, Częstochowa, Gdańsk, a nawet są tancerze z zagranicy. Turniej z roku na rok coraz bardziej się rozrasta. W tym roku do Radomia przyjechało w sumie 185 tancerzy.

Mówił Marcin Wieczorek "SAJGON" organizator turnieju.

Wybór najlepszych nie był łatwy, a każdy z jurorów mógł wybierać zwycięską "dwójkę" wedle własnego uznania.

Kolejny turniej za rok!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE