porozumienie

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Edukacja

UTH podejmuje współprace z dwoma szkołami średnimi.

2023-03-28 14:15

​Uniwersytet Technologiczno Humanistyczny otwiera się na współprace ze szkołami średnimi z Radomia. Władze uczelni podpisały umowy z liceami im. Jana Kochanowskiego i Tytusa Chałbińskiego. Dzięki porozumieniu uczniowie będą mogli przekroczyć progi uczelni i wziąć udział w wykładach.

Dzięki podpisanym umowom uczniowie dwóch szkół średnich będą mogli poczuć się jak studenci i poznać jaką bazę posiada radomski uniwersytet.

- Chcielibyśmy, żeby ta współpraca polegała na tym, żeby uczniowie mieli możliwości brania udział w zajęciach u nas. Wykłady akademickie zawsze są bowiem otwarte. Będą mogli również zobaczyć nasze laboratoria. Mamy zmodernizowane laboratoria. Na wydziale medycznym mamy Collegium anatomicum. Mamy całe laboratoria dotyczące robotyki, gdzie uczniowie beda mogli zobaczyć jak programuj się roboty. Mamy laboratoria dotyczące inżynierii chemicznej. Na wydziale ekonomicznym, mamy możliwość symulacji gry giełdowej, w której mogą wziąć udział także uczniowie szkół średnich. Nauczyciele i uczniowie będą mieli możliwość udziału w eventach, które są zorganizowane na naszej uczelni - wyjaśnia prof. Sławomir Bukowski rektor Uniwersytetu Technologiczno- Humanistyczego w Radomiu.

O współpracy z nadzieją mówią także dyrektorzy liceów.

- Mamy nadzieję, że podzielicie się Państwo z nami swoją wiedza i swoją bogatą bazą naukową. Liczymy, że ta współpraca będzie wymierna i ona przerodzi się w konkretne działania jakie będą podejmowane w szkołach i na uczelni. Przede wszystkim liczymy, że uczelnia otworzy zwłaszcza laboratoria dla naszych uczniów. Są tam materiały do których jako szkoły nie mamy dostępu- mówi Anna Kołodziejska dyrektor VI Liceum Ogónokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

To pierwsze tego rodzaju umowy jakie uniwersytet podpisał ze szkołami średnimi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE