Upominek za makulaturę? Będzie kolejna zbiórka

2021-10-13 11:45
makulatura
Autor: źródło: pixabay.com

W piątek, 15 października i w sobotę, 16 października przy alei Grzecznarowskiego w Radomiu odbędą się zbiórki makulatury oraz elektrośmieci. Mieszkańcy będą mogli pozbyć się zalegającego surowca oraz zużytego sprzętu, a w zamian otrzymają drobny upominek.

Pierwsza zbiórka odbędzie się w piątek, 15 października. Wówczas będzie tam można pozbyć się makulatury oraz elektroodpadów. Z kolei w sobotę, 16 października odbędzie się zbiórka samej makulatury. To wszystko przed supermarketem przy alei Grzecznarowskiego.

W ramach akcji przyjmowane będą kartony i tektura, papier pakowy, torby i worki papierowe, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, gazety i czasopisma niepowleczone lakierem i folią, książki i zeszyty bez twardych i powlekanych okładek, a także duży i mały sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych - powiedziała nam Katarzyna Piechota-Kaim, kierowniczka Biura Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Podczas zbiórki zaplanowano też atrakcje dla dzieci, na przykład trampolinę i malowanie twarzy, quizy dotyczące segregacji odpadów oraz będzie można honorowo oddać krew.

Piątkowa zbiórka odbędzie się w godzinach od 13 do 17, z kolei sobotnia - od 11 do 16.