Ulica Piwna w Radomiu

i

Autor: mapy google

Ulice Piwna i Zgodna w Radomiu będą przebudowane

2022-04-29 13:46

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przebudowę ulic Piwnej i Zgodniej. Wykonawca będzie miał za zadanie wybudować nowe jezdnie, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Za sanepidem powstanie też nowy parking, a ulica Piwna zostanie przedłużona do ulicy Staromiejskiej.

Ulica Zgodna ma 260 metrów długości. Łączy ulice Okulickiego  z ulicą Bednarską. Na całej długości powstanie jezdnia o szerokości sześciu metrów oraz obustronne dwumetrowe chodniki wraz ze zjazdami do posesji. Przy skrzyżowaniu z ulicą Okulickiego powstanie wyniesione przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. Nieco wyższa będzie także tarcza skrzyżowania z ulicą Piwną, które będzie równorzędne. Podobne parametry będzie miał około 220-metrowy odcinek ulicy Piwnej, która zostanie przedłużona o następne około 220 metrów. Jezdnia zostanie doprowadzona do ulicy Staromiejskiej tuż za przystankiem przy ulicy Limanowskiego. Powstanie tam poza tym parking dla 110 samochodów osobowych.

To ważna inwestycja, która znacząco poprawi obsługę komunikacyjną sanepidu, a także planowanego parku kulturowego. Będzie też miała duży wpływ na jakość codziennego życia  mieszkańców tej części miasta – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński. 

Przypomnijmy, że rozbudowa ulicy Piwnej znalazła się na liście inwestycji, które w tym roku zostaną dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto otrzyma na ten cel ponad 2,1 mln zł.

Na oferty firm zainteresowanych realizacją inwestycji MZDiK czeka do 16 maja. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie wszystkich robót 11 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE