Uczniowie radomskiego "Elektronika" zaprezentowali... pojazd na słońce!

2020-10-06 16:36
Samochód na słońce
Autor: Jakub Białczak

To na zakończonych właśnie Radomskich Dniach Techniki. Tegorocznym tematem wydarzenia była elektromobilność.

Radomskie Dni Techniki to już historia. W tym roku uczestnicy wydarzenia pochylili się nad tematem elektromobilności. Na miejscu można było zobaczyć nowoczesne pojazdy na prąd, produkowane seryjnie, oraz konstrukcję uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych. Ich dzieło - elektryczny jednoosobowy bezbateryjny pojazd solarny – zwyciężył w XIII edycji regionalnego etapu konkursu „Młody Innowator”.

Pojazd rozwija prędkość do 15 km/h i jest w stanie przewieźć ładunek o masie 100 kilogramów. Jego zasięg jest teoretycznie nieograniczony, aby jechać potrzebuje po prostu słońca. Uczniowie zamierzają udoskonalić swój projekt, w planach mają między innymi dodanie możliwości zmiany kąta pochylenia paneli słonecznych. Jak pojazd sprawdza się na drodze? Sprawdźcie to w naszym materiale wideo.

Radomscy uczniowie zbudowali pojazd na energię słoneczną
Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE