Trzecie dziecko w radomskim „Oknie życia” [AKTUALIZACJA]

2020-09-30 12:14 Jakub Białczak
okno życia radom
Autor: Google

Dzwonek informujący o otwartym oknie zadzwonił po 16. Siostry opiekujące się oknem życia w Radomiu znalazły dziecko zawinięte w ręczniki i koc.

Pozostawiony w oknie życia chłopiec był zaraz po porodzie, relacjonują siostry. O zdarzeniu poinformowano policję, pogotowie i Caritas. Noworodek trafił do szpitala miejskiego przy Tochtermana.

Okno życia przy Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu funkcjonuje od 2009 roku. Do tej pory pozostawiono w nim trójkę dzieci. Pierwsze niemowlę, dziewczynka, trafiło tam w 2012 roku. Pięć lat później znaleziono w nim kolejną dziewczynkę, której nadano imię Faustyna. Radomskie okno życia funkcjonuje dzięki Caritas Diecezji Radomskiej.

"Dziecko ma się dobrze" - powiedział naszemu reporterowi ksiądz Robert Kowalski z radomskiej Caritas. Więcej na ten temat w materiale audio.

Ksiądz Robert Kowalski z radomskiej Caritas o chłopcu znalezionym w oknie życia

O pozostawionym dziecku informowany jest też ośrodek adopcyjny, który natychmiast powiadamia o tym sąd, prosząc jednocześnie o wydanie postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych dotyczących dziecka i nadanie mu tożsamości. Sąd wydaje decyzję o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej. Po 6 tygodniach następuje rozprawa i dziecko trafia do rodziny – czytamy na stronie diecezji.

Postęp prac przy budowie lotniska w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.