Trwa tworzenie szpitala tymczasowego. Wyposażenie kością niezgody?

2021-03-01 17:29 Wojtek Wójcikowski
centrum rehabilitacji
Autor: Wojciech Wójcikowski

Praca budowlane idą pełną parą, gorzej z wyposażeniem - tu lista rozbieżności jest duża. Trwają proce nad uruchomieniem ​szpitala tymczasowego w Radomiu. Ma być gotowy do 15 marca. Obecnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym nie ma wolnych miejsc dla chorych z COVID-19.

Przypomnijmy. Umowa pomiędzy miastem a spółką odpowiedzialną za przygotowanie szpitala została podpisana. Przystąpiono do prac budowlanych wewnątrz budynku. Przebiegają one zgodnie z harmonogramem. Obecnie szpital i Totalizator Sportowy ustalają listę sprzętu, który ma być wyposażony. Tutaj rozmowy trwają.

- Radomski Szpital Specjalistyczny przygotował sprzęt, który ma znaleźć się w szpitalu tymczasowym. Sama lista sprzętowa nie została przygotowana przez radomski szpital, tylko przez osobę wynajętą przez Totalizator Sportowy, my tylko tę listę opiniowaliśmy. Jeżeli w Radomiu ma powstać szpital tymczasowy to chcemy, żeby był on w ten sposób wyposażony, aby można było pomóc każdemu. Zgodnie z decyzją wojewody to totalizator jest odpowiedzialny za wyposażenie i stworzenie tego szpitala. Radomski Szpital Specjalistyczny ma jako szpital patronacki ma udostępnić pomieszczenia i współpracować z totalizatorem sportowym, co deklarujemy od samego początku - mówi Jerzy Zawodnik wiceprezydent Radomia.

Szpital tymczasowy ma mieścić się w budynku, gdzie pierwotnie ma powstać centrum rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Ma się tam znaleźć 100 łóżek dla chorych z COVID-19, dodatkowo w zakładzie rehabilitacji ma powstać 20 łóżek respiratorowych.