Tajniki muzyki w Białobrzegach - gwiazdy prowadzą warsztaty dla dzieci

2020-09-29 14:29 AD
warsztaty muzyczne w Białobrzegach
Autor: MGOK Białobrzegi

Chcą zachęcić najmłodszych do śpiewania i gry na instrumentach. W Miejsko Gminnym Domu Kultury w Białobrzegach ruszyły gratisowe warsztaty dla dzieci, pod hasłem "Tajniki Muzyki". Jak zapewniają organizatorzy, każdy znajdzie swój ulubiony gatunek muzyczny. W miniony weekend dzieci uczyły się śpiewu i gry na fortepianie, w kolejnych odsłonach królować będą gitara i perkusja.

Warsztaty wokalne i gry na fortepianie poprowadziły znana aktorka i choreograf  Julita Kożuszek-Borsuk oraz Dorotę Wasilewską, muzyk, kompozytorka piosenek i muzyki filmowej. Grupa wokalna pod okiem  Julity Kożuszek-Borsuk ćwiczyła podstawy śpiewu, oddechu oraz uczyli jak używać własnego ciała by wydobywać jak najpiękniejsze dźwięki. W programie zajęć była m. in.:  interpretacja tekstu, dykcja, emisja głosu, poprawne operowanie oddechem oraz ruch sceniczny.

 Grupę, która wybrała warsztaty gry na fortepianie, poprowadziła Dorota Wasilewska.  Zajęcia zaczęły się od nauki rozkładu nut na pięciolinii czy na klawiaturze  oraz pracy nad koordynacją gry obydwu rąk. Jak zapewniały obie instruktorki śpiewanie daje same dobre efekty. - Otwierają się płuca, buzia się uśmiecha,  przestajemy myśleć o przyziemnych rzeczach a wracamy do tego co jest harmonią, do tego co jest życiem i daje życie - powiedziała Julita Kożuszek Borsuk.

- Śpiewanie jest bardzo organiczne, wypływa z naszego organizmu - dodała Dorota Wasilewska.

W drugiej części warsztatów uczestnicy obu sekcji połączyli swoje siły i  zaprezentowały swoje nabyte umiejętności. Było to przygotowanie do koncertu na zakończenie warsztatów, planowanego na  10 października.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Atmosfera, która panowała na warsztatach była bardzo przyjazna a zajęcia pomogły mi zapanować nad głosem i artykulacją. Nauczyliśmy się nowych piosenek, które zaprezentujemy na koncercie - przyznała Julia, jedna z uczestniczek. 

To jednak dopiero początek. W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się kolejna odsłona warsztatów. 6 października w tajniki gry na perkusji i gitarze wprowadzać będą uczestników znani artyści: Wojciech Owczarek, Piotr Sujkaę oraz Paweł Matracki.