szpital Pionki

i

Autor: FB powiat Radomski

Ochrona Zdrowia

Szpital w Pionkach na plusie. Lecznica jest w trakcie modernizacji

2023-03-31 15:18

Dobry wynik finansowy szpitala powiatowego w Pionkach. Lecznica 2022 rok zakończyła z dwoma milionami na plusie. Placówka jest w trakcie rozbudowy i modernizacji.

Jeszcze niedawno długi, które musiały być pokrywane przez radę powiatu radomskiego były bolączką lecznicy. W tym roku jednak udało się wypracować 2 miliony złotych zysku. Jest to efektem, tego że szpital się rozbudowuję i może przyjmować więcej pacjentów.

- Szpital w Pionkach aktywnie uczestniczyły w odrabianiu długu zdrowotnego i przyjął znacząco większą liczbę pacjentów niż w latach poprzednich. To się przekłada na zwiększenie finansowania i większy ryczałt i pieniądze dla szpitala. Zgodnie z ustawą, ryczałt jest wyliczany zgodnie ze wzorem, więc jeżeli rośnie liczba pacjentów rośnie zmienia się finansowanie szpitala - mówi Zbigniew Terek dyrektor mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z dobrej sytuacji finansowej zadowolona jest dyrekcja szpitala w Pionkach.

- To była bardzo ciężka praca, żeby doprowadzić do takiej sytuacji finansowej. Przede wszystkim mieliśmy dużą liczbę nad wykonań, za którą mieliśmy zapłacone. Taka sytuacja nie miała miejsca dawno. W 2019 roku podjęliśmy wspólnie decyzję o inwestycji w infrastrukturę tego szpitala, dzisiaj nie mielibyśmy podstaw do prawidłowego finansowania. Wiosną oddajemy do użytku drugi pawilon zachowawczy, natomiast jesienią oddajemy trzeci pawilon i przeprowadzamy się do jednej lokalizacji. Liczymy na to, że będzie się to wiązało z kolejnymi oszczędnościami.

Rozbudowa i modernizacja szpitala w Pionkach jest finansowana z budżetu państwa i powiatu.Wubiegłym roku przeznaczono na to prawie 35 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE