Szczepionkowa turystyka - cel: Radom

2021-03-24 15:49
Szczepienia
Autor: 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie

Przyjeżdżają z Warszawy, Kielc i Skarżyska-Kamiennej, ale też Katowic czy Jeleniej Góry. Przed punktem szczepień przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym można spotkać osoby z całej Polski, które przyjeżdżają tu, bo są tu wolne miejsca.

O tym, że do Radomia przyjeżdżają seniorzy i chętni do przyjęcia szczepionki opowiada jedna z lekarek pracujących w punkcie szczepień.

- Połowa pacjentów, którzy stoją przed naszym punktem szczepień to przyjezdni z innych miast. Zaszczepiłam 10 osób z Warszawy, ale są też osoby z Kielc, Skarżyska- Kamiennej. Mieliśmy też chętnych z Katowic czy Jeleniej Góry- mówi Stanisława Szcześniak - Mazur z Radomskiego Szpital Specjalistycznego.

Pacjentów spoza Radomia można spotkać przed przychodnią.

- Ja przyjechałem z Warszawy. Po wielu telefonach znalazłem wolne miejsce i przyjechałem z Warszawy- mówił naszemu reporterowi jeden ze stojących w kolejce mężczyzn.

Dziennie przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wykonuje się 360 szczepień.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE