karetka radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Sytuacja w szpitala w Radomiu i regionie

2021-04-06 12:51

Skończyły się święta, ale to nie spowodowało w zmniejszenia liczby pacjentów w szpitalach w Radomiu i regionie. Nadal w wielu szpitalach jest bardzo duże obłożenie.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym rano zajętych było 139 ze 143 miejsc dla zakażonych COVID-19. 15 osób przebywało pod respiratorami. Z kolei w szpitalu tymczasowym zajętych było 70 miejsc na 80 przygotowanych. W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym zajęte są wszystkie 96 miejsc i 15 miejsc respiratorowych.

Zmiany w szpitalu w Pionkach

Od dzisiaj szpital w Pionkach nie będzie przyjmował pacjentów z COVID-19. Ma to związek z tym, że w szpitalu nie ma instalacji tlenowej.

- Zgodnie z nową decyzją wojewody mazowieckiego, oddział wewnętrzny szpitala przy ul. Harcerskiej w Pionkach przestaje pełnić funkcję covidowego. Obecnie będzie tam prowadzona między innymi dezynfekcja. Pacjenci niecovidowi mają być tam przyjmowani od 8 kwietnia. Na oddziale pozostaną tylko 3 łóżka dla chorych z podejrzeniem zakażenia COVID-19 - mówi Marcin Genca rzecznik starostwa powiatowego w Radomiu.

W szpitalu w Iłży, który działa w trybie hybrydowym, dla pacjentów covidowych jest nadal przeznaczonych 59 łóżek, w tym 6 respiratorowch oraz 3 obserwacyjne. We wtorek, 6 kwietnia rano było tam wolne 1 łóżko podstawowe oraz 1 łóżko respiratorowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE