Studenci SGGW i Politechniki Warszawskiej biorą się za architekturę Grójca

2020-10-26 14:44
Grójecka Kolej Dojazdowa
Autor: Wikipedia

Władze miasta nawiązały współpracę z warszawskimi uczelniami. Żacy wezmą na tapetę grójecką architekturę i przedstawią swoje pomysły na zmiany.

Grójecki magistrat nawiązał współpracę z dwoma warszawskimi uczelniami. Ich studenci zajmą się opracowaniem koncepcji zagospodarowania kilku miejsc w Grójcu. Jednym z nich będzie dworzec kolejki wąskotorowej. Żacy byli już na warsztatach na miejscu i mają przedstawić swoje pomysły na jego zagospodarowanie do końca roku. Miejsce ma służyć mieszkańcom.

- Budynek, zgodnie z założeniami ma być przystosowany do pełnienia funkcji kulturotwórczych. Planujemy tam organizowanie wystaw artystycznych, zajęć plastycznych oraz muzycznych. Miejsce ma być też przestrzenią przeznaczoną dla wszystkich mieszkańców gminy, a zwłaszcza dla młodzieży. Po obejrzeniu pierwszych pomysłów, koncepcje które powstały pozwolą na wypracowanie projektu spełniającego oczekiwania mieszkańców - mówi Monika Kozłowska z grójeckiego magistratu.

Gmina planuje niebawem ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji dla rewitalizacji dworca kolejki wąskotorowej w Grójcu. Poprzedni wykonawca nie wywiązał się z zadania.

Radom - kolejka do jedynego w mieście punktu wymazu na obecność SARS COV-2.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE