Strażnicy graniczni rozpoczynają służbę w Radomiu. Docelowo będa kontrolować ruch na radomskim lotnisku.

2022-11-24 15:45
straż graniczna
Autor: Wojciech Wójcikowski

50 strażników granicznych rozpoczyna od dziś służbę na radomskim lotnisku. Na początku na terenie ​Radomia i 8 powiatów będą sprawdzać legalność pobytu cudzoziemców. Kidy wiosną rozpoczną się loty z Radomia zajmą się obsługą pasażerów.

- Radomska placówka będzie siódmą, która będzie podlegała Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. Chodzi o wzmocnienie tę południową część województwa mazowieckiego. Ta placówka będzie obsługiwała 8 powiatów wokół Radomia. Oczywiście otwarcie tej placówki jest związane z otwarciem przejścia granicznego na radomskim lotnisku. Planowo ma zostać otwarte w kwietniu. Od tego momentu będą kontrolowali ruch na lotnisku. Do tego czasu funkcjonariusze będą sprawdzać legalność pobytu i pracy cudzoziemców w regionie - mówi Bartosz Grudecki z ministerstwa spraw wewnętrznych.

Przypomnijmy, że chęć lotów z Radomia potwierdziło już 6 biur podróży oraz narodowy przewoźnik linie lotnicze LOT.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE