Za chwilę kolejne spotkanie w Stowarzyszeniu Karuzel dla rodziców dzieci autystycznych

i

Autor: pixabay

Stowarzyszenie Karuzela zaprasza na grupę wsparcia dla rodziców dzieci autystycznych

2023-03-22 10:39

Wymiana doświadczeń, wsparcie emocjonalne, czy wspólne rozwiązywanie problemów – mowa o grupa wsparcie dla rodziców dzieci autystycznych. Organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Karuzela.

Chcą wspierać rodziców nastolatków dotkniętych autyzmem, w tym celu powstaje specjalna grupa wsparcia. Rodzice będą mogli tam wymienić się swoimi doświadczeniami w wychowaniu osób ze specjalnymi potrzebami. - Rodzic też potrzebuje o siebie zadbać – mówi Aneta Skrzypczak, psycholog i prowadząca spotkania:

Grupa wsparcia jest to dobre miejsce, gdzie my jako rodzice dzieci niepełnosprawnych, tych 16 plus, spotkali się ze sobą, razem wspierali, przede wszystkim dzielili się tym co w nas na bieżąco się dzieję, czyli jak sobie z tym radzimy, co możemy poradzić innym, ale w takiej bardzo przyjaznej i czułej atmosferze.

- Najtrudniejsze to przyznać, że posiadam dziecko niepełnosprawne – dodaje Skrzypczak:

Przyjęcie diagnozy dziecka to jest najdłuższy proces. To nie trwa trzy miesiące, czasem 3 lata, może 6 lat, a może trwać i 10 i tym się też dzielimy podczas grupy wsparcia. Czy warto? Warto, bo sama świadomość jest poszerzeniem tego co mogę zrobić, co mogę dać sobie i swojemu dziecku.

Spotkanie grupy wsparcia już 28 marca o godzinie 17 w Stowarzyszeniu Karuzela przy ulicy Starokrakowskiej 135. Nie wymagane są zapisy. Wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia dostępne na stronie placówki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE