łóżka dary

i

Autor: fot. MSS/KG

Ukraina

Sprzęt z radomskiego szpitala trafi do szpitala w Ukrainie

2023-03-29 13:33

​Sprzęt ze szpitala na Józefowie trafi na Ukrainę. Lecznica za pośrednictwem fundacji z Olsztyna wysyła go do Nowowołyńska. Powstaje tam oddział rehabilitacji dla dwustu żołnierzy rannych na froncie.

Na Ukrainę z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu trafią urządzenia oraz sprzęt, który został już wycofany z użytku.

- W odpowiedzi na prośbę szpitala w Nowowołyńsku przekazaliśmy kilkadziesiąt łóżek i materacy, maseczki ochronne oraz małe płyny do dezynfekcji. Placówka ta organizuje oddział rehabilitacji dla 200 rannych w wyniku wojny na Ukrainie. W przekazaniu darów pośredniczyła Fundacja Rozwoju Regionów z Olsztyna, do której zwrócił się o pomoc szpital w Nowowołyńsku. Ponadto podarowaliśmy aparat USG, który będzie wyposażeniem mobilnej sali operacyjnej - mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Kolejny raz placówki medyczne włączają się w pomoc dla Ukrainy. Rok temu Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego wysłała na Ukrainę karetkę i środki opatrunkowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE