Społecznicy z Zielonej Akcji chcą posprzątać w pobliżu miejskiego grilla przy ul. Rybnej.

2021-03-19 11:05
Grill miejski
Autor: Aleksander Januszewski

Stowarzyszenie Zielona Akcja zaplanowała na sobotę sprzątanie okolicznych działek w pobliżu miejsca grillowania.

Chcą spotkać się przy miejskim grillu, ale nie po to by smażyć kiełbaski. Stowarzyszenie Zielona Akcja zamierza posprzątać dwie działki w pobliżu miejsca grillowania przy ul. Rybnej. Jak powiedział Jarosław Staniszewski z Zielonej Akcji, chcemy żeby sezon grillowy można było rozpocząć w miły sposób:

Dwie działki, które również jak grill kiedyś, służyły jako dzikie wysypiska śmieci. Obecnie też służą jako wysypiska i chcielibyśmy je posprzątać. Chcielibyśmy też zaprosić działkowiczów, którzy tam siedliskują.

Sprzątanie działek odbędzie się już jutro, czyli 20 marca o godz. 10. Jak dodał Jarosław Staniszewski, Stowarzyszenie Zielona Akcja i Radomianie dla Demokracji planują w tym miejscu prowadzić lekcje na temat procesów geologicznych rzeki:

To jest świetne miejsce do tłumaczenia cyklu życia rzeki, funkcji lasu łęgowego, sukcesji przyrody w terenie zurbanizowanym. Wszystko tam widać, cały antropocen i działania przyrody. To jest piękna działka na walory edukacyjne, które chcemy wykorzystać.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18