śmieci w lesie

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Śmieci w lasach nadal są dużym problemem

2023-02-01 14:18

Śmieci bytowe, gruz i opony a nawet meble- takie śmieci cały czas są podrzucane do lasów w regionie radomskim. Leśnicy starają się walczyć z osobami, którzy las traktują niczym wysypisko stosując foto pułapki, ale całkiem tego problemu nie udają się wyeliminować.

Śmieci pojawiają się na terenie lasów prywatnych i państwowych. Za usunięcie odpadów z tych pierwszych muszą sami właściciele. Z kolei z lasów państwowych śmieci sprzątają same nadleśnictwa.

- Każde z nadleśnictw w naszej dyrekcji wydaje na uprzątnięcie śmieci od 50 do 120 tysięcy złotych. Na terenie całej Regionalnej Dyrekcji koszt wywozu śmieci to suma około miliona złotych. W sumie przez rok udaje się zebrać około 5 tysięcy metrów sześciennych śmieci czyli około 50 wagonów. Jak widać pozostawianie śmieci w lasach jest nadal dużym problemem. Nie wiemy skąd bierze się ten brak wrażliwości na środowisko. Śmieci są dużym zagrożeniem szczególnie dla małych zwierząt. Do butelek wchodzą miedzy innymi małe owady, które topią się w pozostawionej tam wodzie. Zwierzęta potrafią też zjeść między innymi plastikowe torby. Dlatego tak ważne jest odpowiednia segregacja śmieci i zabieranie ich z lasów. Takie kosze wprowadziliśmy między innymi przy Królewskich Źródłach i zachęcamy do ich wykorzystania - mówi Edyta Nowicka rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

asy państwowe starają się walczyć ze śmieciami w lasach stosując fotopułapki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE