Sezon wakacyjny w pełni! Gdzie jechać nad wodę?

2021-07-21 11:06
Zalew na Borkach jako kąpielisko
Autor: Anna Wróblewska/UM Radom

Pionki, Kozienice czy Szydłowiec - gdzie można wybrać się nad wodę w regionie radomskim? Główny Inspektorat Sanitarny dopuścił do kąpieli sześć zbiorników, a także jeden warunkowo.

Do kąpieli dopuszczono sześć zbiorników wodnych w regionie radomskim. Są to zalew w Szydłowcu, Jezioro Iłżeckie, zbiorniki w Zwoleniu i Kozienicach, Staw Górny w Pionkach i kąpielisko miejskie w Białobrzegach.

Według raportu Głównego Inspektora Sanitarnego woda w tych miejscach nie zawiera szkodliwych mikroorganizmów. Badania próbek wody prowadzone są co kilkanaście dni w każdym z tych obiektów.

W trzech kąpieliskach sezon potrwa do końca sierpnia, z kolei w Iłży - do 30 sierpnia, w Kozienicach - do 29 sierpnia oraz w Białobrzegach do 28 sierpnia.

Przypomnijmy, że decyzją sanepidu zalew na Borkach także został dopuszczony do kąpieli - działa jako kąpielisko okazjonalne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE