karetka

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Są gotowi by ratować ludzkie życie. Dzis ratownicy medyczni obchodza swoje święto.

2022-10-13 12:44

​Wyjeżdżają do wypadków, zasłabnięć udarów czy zawałów. Zawsze muszą być przygotowani, że za chwilę będą musieli ratować ludzkie życie. Obchodzimy dziś dzień Ratownictwa Medycznego.

100 razy- tyle zgłoszeń otrzymuje Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w samym tylko Radomia Nigdy nie wiedzą co zostaną na miejscu i jakiej pomocy będzie potrzebował.

- Po kilkunastu latach pracy wiem na pewno, że nadal każdego dnia idąc do pracy czuje tę samą radość i adrenalinę i radość z tego, że będę mógł się czuć potrzebny. Praca ta jest wymagająca, odpowiedzialna. Nie możemy sobie pozwolić na gorszy dzień by nie popełnić błędu. Staramy się rozwijać i szkolić by stawiać czoła nowym wyzwaniom. W tej pracy czasem możemy się poczuć jak bohaterowie, bo każdy kto jest w stanie zamienić łzy na radość na twarzy zasługuje na to miano- mówi Mariusz Wielocha ratownik medyczny z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W radomskiej stacji pogotowia pracuje 119 ratowników medycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE