pożar odlewnicza

i

Autor: FB Radom Alarmowo

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla mieszkańców z Odlewniczej. Czy będa mieli dach nad głową?

2022-10-20 15:45

To był największy pożar w tym roku w Radomiu- cztery rodziny straciły dorobek całego życia. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodzin z ul. Odlewniczej. We wtorek spalił się ich dom przy ul. Odlewniczej. Trzy osoby zostały poszkodowane. W Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych - mogą się oni też ubiegać o lokale zastępcze.

Pomoc potrzebna jest dla około 15 osób, którzy mieszkali w budynku należącym do kolei przy ul. Odlewniczej. Nie wiadomo na razie czy budynek był ubezpieczony. Tuż po pożarze okoliczni mieszkańcy rozpoczęli zbiórkę darów i funduszy dla pogorzelców.W internecie pojawiły się także pytania o zaangażowanie miasta w cała sytuację.

- Od razu na miejscu pojawili się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zaproponowali pomoc psychologiczną i ciepłe napoje. Ci nie byli zainteresowani. Nie przyjęli też propozycji w postaci przewiezienia do schroniska młodzieżowego tłumacząc, że mają zapewnione miejsce u swoich rodzin. Podczas rozmowy z pracownikami MOPS zdecydowano, że osoby zgłoszą się do zespołu pracy socjalnej celem przeprowadzenia wywiadu pod kątem udzielenia pomocy finansowej. Jeżeli chodzi o pomoc doraźną miejskie służby zrobiły wszystko co można było zrobić zaraz po zdarzeniu. Zasady udzielania tego typu pomocy reguluje uchwała rady miejskiej. Konieczne jest złożenie wniosku do Miejskiego Zarządu Lokalami o przyznanie lokali zastępczych. Wnioskodawcy muszą spełniać kryterium dochodowe. Zgodnie z zasadami uchwały wnioski takie są rozpatrywane poza kolejnością. Do tej chwili żadna z poszkodowanych osób takiego wniosku nie złożyła - mówi Katarzyna Piechota Kaim rzecznik radomskiego magistratu.

Swoją pomoc zadeklarowali radni.

- Deklarujemy się podjąć wszelkie kroki by pomóc poszkodowanym w pożarze. Wysłaliśmy pismo by uruchomić rezerwę celową miasto. Kolejne pismo wysłaliśmy do miejskiej spółki Administrator, żeby pomóc tym ludziom. Jest to ogromna tragedia. Trzeba pomyśleć o pomocy długofalowej - mówi Marcin Kaca radny PiS.

Wstepnie straty oszacowano na kilkaset tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE