Remont frontowej elewacji budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego zbliża się ku końcowi [FOTO]

2022-10-19 12:11

Prace związane z budynkiem zbliżają się ku końcowi, a w planach są kolejne remonty ścian. Więcej o tym w artykule.

Wkrótce Miejska Biblioteka Publiczna nabierze nowego blasku. Prace remontowe frontowej elewacji budynku przy ul. Piłsudskiego zbliżają się ku końcowi. Przypomnijmy, renowacja była potrzebna ponieważ biblioteka znajdowała się w nie najlepszym stanie. Prace związane z remontem elewacji powinny zakończyć się bez opóźnień:

Do końca października a najpóźniej do 10 listopada powinniśmy mieć już odbiór prac przez konserwatora zabytków, bo jak wiadomo budynek jest pod jego ochroną. Wszystkie prace idą według planu i nic nie wskazuje na to że będą one wydłużone. - Powiedział Przemysław Czaja, dyrektor MBP w Radomiu.

Osobny remont przechodzi ogrodzenie biblioteki:

Od samego początku było wiadomo że w tym roku ze względów finansowych nie damy rady wyremontować całej długości ogrodzenia od ul. Piłsudskiego. [...] Miejmy nadzieję że w przyszłym roku dokończymy pracę w tym zakresie. - Dodaje Przemysław Czaja.

W planach są remonty kolejnych ścian budynku MBP:

Jedna ściana jest wspólna z sądem więc siłą rzeczy nie możemy jej remontować. Zostaje jeszcze ściana południowa i północna. Miejmy nadzieję że w kolejnych latach uda nam się je odnowić. Na razie jest jeszcze za wcześnie żeby mówić o szczegółach. Możliwe że na początku przyszłego roku będziemy mogli powiedzieć coś więcej. - Tłumaczy dyrektor MBP.

A my przypominamy że schody do głównego wejścia biblioteki wciąż są wyłączone z użytku. Tymczasowe wejście znajduje się po lewej stronie budynku.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE