parasole na plaży w Warce

i

Autor: AD

Rekreacja nad Pilicą w Warce. Co zmieni się w nadchodzącym sezonie?

2023-02-22 14:25

Plac zabaw dla najmłodszych czy kolejne parasole. Przed sezonem wiosenno-letnim trwają inwestycje prace na terenach rekreacyjnych nad Pilicą. Z jakich atrakcji będą korzystać najmłodsi i starsi?

Namiastka tropików w pobliżu Radomia. Taki charakter zyskuje plaża w Warce. Trzcinowe parasole ustawione w ubiegłym roku okazały się hitem. - Będą kolejna - zapewnia Dariusz Gizka, burmistrz miasta - te, które są bardzo podobały się. Dlatego zdecydowaliśmy o ustawieniu czterech następnych. Na część mamy sponsorów, na resztę znajdą się pieniądze w naszym budżecie.

To jednak nie wszystkie zmiany na terenach rekreacyjnych nad Pilicą. Jak zapewniają władze miasta przed sezonem wiosenno-letnim oddany do użytku będzie plac zabaw, od ubiegłego roku budowany przy plaży. Tegoroczne inwestycje to kontynuacja przywracania terenów nadpilicznych turystyce, nie tylko lokalnej. W poprzednich latach powstała ścieżka edukacyjna, deptak wraz z pasem dla rowerów, uporządkowano też plażę. W pobliżu powstał też przystanek kolejowy Warka - Miasto. Jak deklarują włodarze miasta, ma służyć nie tylko mieszkańcom, ale również turystom z Radomia czy Warszawy, którzy w ten sposób łatwiej dotrą nad Pilicę.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE