PET

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Radomskie Centrum Onkologii ma kontrakt z NFZ na wykonywanie badania PET

2023-03-07 14:32

Osoby chore na raka będą mogły wykonać badanie PET w Radomskim Centrum Onkologii. Lecznica podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Osoby chcące wykonać badania muszą posiadać skierowanie od lekarza specjalisty.

Do tej pory chorzy na raka z Radomia chcący wykonać badanie PET musieli jech​ać do Warszawy, teraz badanie refundowane przez NFZ będą mogli zrobić w Radomskim Centrum Onkologii. Lecznica po siedmiu latach starań uzyskała wreszcie kontrakt na wykonywanie badań PET. Limit to 90 badań miesięcznie.

- Badanie PET pozwala wykryć nowotwory w bardzo wczesnej fazie, pozwala je potem monitorować.Wykonując to badania jesteśmy w stanie określić, czy to ognisko to nowotwór złośliwy. Dla nas jest to ogromny krok i cieszę się, że mieszkańcy z Radomia otrzymali taką diagnostykę. Na ten kontrakt staraliśmy się od 2016 roku. Otrzymanie tego kontraktu wiąże się z tym , że nasza placówka musi posiadać odpowiedni sprzęt i ludzi, którzy są w stanie przeprowadzić badanie i je zinterpretować. Także możemy wykonać te badania w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia- mówi Dorota Ząbek dyrektor Radomskiego Centrum Onkologii.

Badania PET wykonuję się także po zastosowanej radioterapii lub chemioterapii w celu skontrolowania leczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE