Radomski Szpital Specjalistyczny jednoimiennym szpitalem zakaźnym

2020-04-03 21:45 Daria Żurowska
Radomski Szpital Specjalistyczny
Autor: Google Street View

Wojewoda Mazowiecki podjął decyzje o przekształceniu szpitala przy Tochtermana w szpital zakaźny. To w związku z rosnącą liczbą zarażonych koronawirusem.

Z wnioskiem o przekształcenie placówki w szpital jednoimienny o profilu zakaźnym wystąpiła dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, w której mogłoby dochodzić do zakażeń w samym szpitalu. Dlatego wspólnie z dyrekcją
Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zabiegaliśmy od przekształcenie placówki w szpital jednoimienny - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski

Z ustaleń Wojewody z władzami Miasta Radomia wynika, iż łózka dla pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 będą uwalniane stopniowo - z poszanowaniem bezpieczeństwa i godności pacjentów przebywających obecnie w szpitalu. Służby wojewody będą w kontakcie z dyrekcją szpitala i w razie konieczności będą służyć pomocą w relokacji pacjentów - informuje Ewa Filipowicz rzecznik Wojewody Mazowieckiego

Radomski Szpital Specjalistyczny jako jedyny w regionie prowadzi oddział nefrologii z odcinkiem dializ, oddział urologii i chirurgii naczyniowej. Dyrekcja szpitala zapewnia, że pacjenci tych oddziałów nadal będą mieli zapewnioną opiekę w radomskiej lecznicy.