Materiał Prasowy

i

Autor: Źrodło: facebook.com/amfiteatr.radom

Radomski Amfiteatr zaprasza na "Kulturowo Otwarci"

2021-12-07 11:45

Tym razem w ramach cyklu poznamy kulturę innych krajów pod kątem świąt. Więcej o tym w artykule.

Chcą przybliżyć kultury innych krajów. Radomski Amfiteatr zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kulturowo Otwarci". Tym razem tematem są święta Bożego Narodzenia obchodzone w Niemczech i na Ukrainie, w tym ozdoby choinkowe jakie wykonuje się w tych krajach:

Naszymi gośćmi będą: Oksana Stępień z Ukrainy i Leo Mausbach z Niemiec. Wspólnie z nimi wykonamy charakterystyczne dla ich krajów ozdoby choinkowe i przyjrzymy się zwyczajom świątecznym Niemców i Ukraińców. Obydwa kraje bezpośrednio sąsiadują z Polską – podczas spotkania będziemy mogli wspólnie przekonać się, jak mocno nasze świąteczne obyczaje się przenikają i jak wiele wzajemnie czerpiemy z naszych kultur.

Czytamy na stronie wydarzenia na FB. Spotkanie odbędzie się w radomskim Amfiteatrze już w najbliższą sobotę o godz. 15, przy ul. Parkowej 1. Szczegóły na fanpage'u placówki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE