Cairtas

i

Autor: źródło Caritas diecezji radomskiej

Radomska Caritas podsumowała rok pomocy dla Ukrainy

2023-02-23 13:30

Prawie 200 ton żywności w 12 dużych i 50 mniejszych transportach przekazała na Ukrainę Caritas diecezji radomskiej. Organizacja podsumowała rok pomocy dla Ukrainie.

Wysyłanie konwojów z pomocą humanitarną to tylko cześć akcji pomocowej radomskiej Caritas dla Ukrainy. Starano się pomóc także na miejscu organizując miejsca noclegowe dla uchodźców w Pionkach, Kałkowie, radomskim seminarium, czy w Dąbrówce nad Pilicą. Co miesiąc wysyłany jest jeden duży transport na Ukrainę.

- W tych transportach była żywność, były środki czystości, środki opatrunkowe. Był specjalistyczny sprzęt takie jak choćby transport łóżek do szpitala, czy agregaty prądotwórcze czy piecyki do ogrzania. Trafiła także cześć wyposażenia do domu w którym mieszkają przesiedleńcy. My wiemy gdzie te rzeczy przekazujemy, znamy tych ludzi. To są księżą z Radomia, którzy tam mieszkają i starają się pomagać innym - mówi ks. Damian Drabikowski dyrektor Caritas diecezji radomskiej.

Caritas otworzyła także Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy ul. Wernera. W akcje pomocy Ukrainie zaangażowało się przez rok 1500 wolontariuszy z radomskiej Caritas.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE