Radomscy licealiści pokazali swoje pasje

2021-11-24 17:26

Tańczyli, śpiewali, opowiadali wiersze i dzielili się swoimi pasjami - mowa o przeglądzie radomskich licealistów pn. "Młodzież i jej pasje", który wczoraj odbył się w Resursie Obywatelskiej. To już 10 edycja tego wydarzenia

Młodzież i jej pasje - uczniowie radomskich liceów zaprezentowali na scenie swoje talenty. Wydarzenie odbyło się w Resursie Obywatelskiej. Głównym celem inicjatywy jest prezentacja przez młodzież swoich pasji i zainteresowań - mówi Dariusz Żytnicki, dyrektor II LO w Radomiu. Szkoła jest organizatorem wydarzenia.

Młodzież nasza radomska jest wszechstronna. Rok w rok chcą się prezentować ze swoimi pasjami i właściwie oni czekają na ten moment, kiedy mogą wystąpić, trzeba umieć ich tylko wyłuskać. To wydarzenie się przyjęło, to przynosi na prawdę bardzo fajny efekt. 

Na scenie taniec hip hop zaprezentowały Oliwia Górka, Zuzanna Mostowska i Wiktoria Grzyb - uczennice V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Zapytaliśmy czym jest dla nich ich pasja.

Tańczymy taniec hip hop i to już dla nas po prostu nasza rutyna, taka nasza codzienność. My nie umiemy bez tego żyć. My kochamy taniec i polecamy jako odskocznie od rzeczywistości. Trenujemy dwa razy w tygodniu i poświęcamy na taniec bardzo dużo czasu. 

Antoni Chojnacki, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu zaprezentował na scenie  dyscyplinę sportu street workout.

Street workout ćwiczę od niecałego roku. Zainspirował mnie do tego mój brat. Ta dyscyplina polega na wykonywaniu różnych elementów statycznych i dynamicznych na drążku. Postanowiłem spróbować. Zacząłem od jakiś lekkich elementów, aż postanowiłem w końcu pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. 

W tym roku uczestnicy wydarzenie mogli zobaczyć następujące pasje: śpiew, gra na gitarze, taniec, harcerstwo, grafika, fotografia oraz wędkarstwo. W tym roku przegląd "Młodzież i jej pasje" odbył się po raz 10.