Radom: starostwo częściowo otwarte dla interesantów

2020-05-22 15:51 AD
Starostwo w Radomiu wraca do pracy
Autor: starostwo powiatowe w Radomiu

Wracają do normalności, ale bardzo powoli. Od poniedziałku 25 maja będzie można umówić się z urzędnikiem starostwa powiatowego i ważną sprawę załatwić w biurze, a nie tylko wrzucając dokumenty do specjalnej urny.

Na spotkanie najlepiej umówić się telefonicznie. Poza tym osoby, które będą chciały załatwić sprawy w starostwie muszą przestrzegać kilku ważnych zasad. Oczywiście obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk oraz krótki wywiad medyczny przed wejściem do budynku. 

- Do budynków będą mogły wejść wyłącznie osoby zdrowe bez objawów chorobowych, nie przebywające w okresie kwarantanny, posiadające maseczkę na twarzy, po uprzednim zdezynfekowaniu dłoni lub dłoni w rękawiczkach - przypomina Marcin Genca, rzecznik starostwa.

Przy każdym stanowisku obsługi będzie mógł przebywać tylko jeden interesant. Dodatkowo osoby, które przyjdą załatwić sprawy, będą mogły wejść do biur tylko wprowadzone przez pracowników starostwa. Osoby, które nie umówią się przez telefon, nadal będą mogły zostawić dokumenty w specjalnej urnie lub porozmawiać w punkcie obsługi przed wejściem do budynku. 

Przypomnijmy ograniczenia w obsłudze interesantów obowiązywały od 16 marca. Większość spraw była załatwiana drogą internetową poprzez systemy e - administracji lub za pomocą urn na dokumenty. Od  14 kwietnia bezpośrednia obsługa interesantów jest możliwa w specjalnym punkcie umieszczonym przed budynkiem od strony parkingu.