Radom: Do kiedy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania? Wybory 2020

2020-06-30 13:16 Magdalena Król
Radom: Do kiedy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania? Wybory 2020
Autor: UM Radom Radom: Do kiedy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania? Wybory 2020

Wyjeżdżasz na wakacje albo zmieniasz miejsce pobytu przed dniem wyborów? Możesz wziąć z Urzędu Miejskiego w Radomiu zaświadczenie o prawie do głosowania. Z zaświadczeniem zagłosujesz w dowolnym lokalu w całym kraju. Wniosek należy złożyć do 10 lipca.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania w Radomiu składają wyborcy, którzy będą ujęci w spisie wyborców w Radomiu, najpóźniej w drugim dniu przed dniem wyborów, tj. do 10 lipca 2020 r. do godz. 15.30. Z takim zaświadczeniem można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim.

Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ oraz pod numerami telefonów: (48) 36 20 786, (48) 36 20 382

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

"Jednocześnie rekomendujemy i zwracamy uwagę, aby celem załatwienia spraw wymagających osobistego stawiennictwa w Referacie Ewidencji Ludności w Urzędzie Miejskim w Radomiu, ul. Moniuszki 9 związanych m.in. z :

-  dopisaniem do spisu wyborców

-  dopisaniem do rejestru wyborców

-  wydaniem zaświadczenia o prawie do głosowania

-  dokonywaniem wszelkich czynności meldunkowych

mieszkańcy zgłaszali się do siedziby Urzędu Miejskiego nie później niż do godziny 18:00. Powyższe jest podyktowane  koniecznością wykonania szeregu niezbędnych czynności urzędowych (w tym w rejestrach elektronicznych) związanych ze sporządzeniem spisu wyborców miasta Radomia do drugiej tury wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, która odbędzie się 12 lipca 2020 roku. Dodatkowo przypominamy, że wnioski w powyższych sprawach z wyjątkiem wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, które wydawane są „od ręki” można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy e-Puap lub logując się na stronie: https://obywatel.gov.pl/"- czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj