Radni chcą zapewnienia działalności całodobowej apteki w Radomiu

2021-02-24 14:13 Jakub Białczak
Apteka w Radomiu kolejka
Autor: Jakub Białczak

Radni dyskutowali na temat ustalenia godzin ich pracy na ostatniej sesji. To przy okazji głosowania nad projektem uchwały w sprawie ustalenia godzin prac aptek ogólnodostępnych w Radomiu.

Prezydent Jerzy Zawodnik prosił radnych o przegłosowanie uchwały w sprawie godzin pracy aptek w Radomiu. - Zgodnie z prawem farmaceutycznym mamy taki obowiązek, że raz do roku musimy taką uchwałę przyjąć w sprawie ustalenia godzin prac aptek ogólnodostępnych na terenie Radomia, mówił na sesji wiceprezydent Radomia, Jerzy Zawodnik. Nie mamy wpływu na to jak te apteki działają, zbieramy tylko informacje od aptek. Oczywiście Okręgowa Izba Aptekarska musi taką uchwałę zaopiniować, oczywiście zaopiniowała ją pozytywnie i teraz my przedstawiamy ją radzie miejskiej do zatwierdzenia, dodaje Jerzy Zawodnik.

W projekcie znalazła się jedna całodobowa apteka, jednak jej godziny pracy zależą od jej właściciela. Zdaniem radnego Łukasza Podlewskiego, to za mało i dodaje, że całodobowa apteka mogłaby funkcjonować przy Tochtermana w budynku szpitala. - Może warto się przyjrzeć, czy gmina jako szpital, jako najemca tej powierzchni nie może w umowie wprowadzić zapisów, nawet kosztem mniejszego czynszu, czy ulg dla tego podmiotu, żeby ta apteka działała całodobowo. Myślę, że narzędzia jednak jakieś mamy, nawet jeśli szpital miałby z tego powodu uzyskać kilkanaście tysięcy mniej, bo ta kwota wynajmu byłaby mniejsza, ale to byłoby z korzyścią dla mieszkańców, argumentuje Łukasz Podlewski.

Proponowany projekt uchwały został odrzucony, 11 radnych było za, 15 przeciw.