Przed nami upalny weekend. Gdzie są strzeżone kąpieliska w okolicach Radomia?

2022-08-19 15:31
zalew Jagodno koło Radomia
Autor: AD

Tropikalny upał w regionie radomskim utrzyma się przez cały weekend. Jak twierdzą synoptycy termometry w sobotę (20.08) pokażą 32 - 34 stopnie, a w niedzielę 30. Gdzie w taką pogodę można bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Sprawdziliśmy to.

Najpierw zalew Borki w Radomiu. Zalew w tym roku oddany po remoncie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców całego miasta. Wejścia na teren ośrodka wypoczynkowego możliwe są zarówno od ulicy Stasieckiego czyli osiedla Borki jak i od Bulwarowej czyli od strony osiedla Halinów. Nad zalewem strzeżone przez ratowników radomskiego WOPRU  kąpielisko czynne jest do końca sierpnia codziennie od 10.00 do 18.00. Można też wypożyczyć kajaki czy rowery wodne. W poniedziałek w ramach "Akcji lato" zajęcia dla dzieci i  nauka pływania na desce SUP. Do listy popularnych miejsc wypoczynkowych  od kilku lat dołączyły Pionki. Niegdyś zarośnięty Staw Górny został gruntownie wyremontowany. Kolejne samorządy tego miasta zainwestowały też w infrastrukturę tego miejsca. Obecnie  Staw Górny to miejsce gdzie funkcjonuje strzeżone kąpielisko inne atrakcje to wake board, kajaki, rowery, kule czy narty wodne. 

W Iłży także zalew i ośrodek wypoczynkowy przeszedł solidny remont.  Tam strzeżone kąpielisko nad zalewem działa codziennie od 10.00 do 18.00. Inne atrakcje to rowerki wodne, kajaki, łódki. Do listy strzeżonych kąpielisk możecie dopisać zalewy Siczki w Jedlni Letnisko, Zwoleniu, Szydłowcu i Garbatce Letnisko. Popularny zbiornik Domaniowski nie ma oficjalnego kąpieliska, ale ratownicy mają tam okresowe patrole. Podobna sytuacja jest nad Pilicą w Warce, gdzie władze miasta uruchomiły plażę ale nie udało się zorganizować oficjalnego kąpieliska. Natomiast zalew Jagodno w gminie Przytyk koło Radomia pozostaje oazą wędkarzy. Tam kąpać się nie wolno, można za to złowić i wypuścić ryby, bo zbiornik działa w systemie "No kill". 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE