zakupy

i

Autor: źródło Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Porady

Przed nami niedziel handlowa. Bank żywności apelują by świąteczne zakupy robić z głową

2023-03-31 9:58

Przed nami jedna z siedmiu niedzieli handlowych. Radomianie ruszą na świąteczne zakupy. Radomski bank żywności apeluję do mieszkańców by kupowali tyle jedzenia ile zdołają zjeść przez święta.

Celem radomskiego banku żywności jest ratowanie żywności przed marnowaniem, ale też uczenie ludzi jak nie marnować jedzenie. To ostatnie jest ważne szczególnie teraz przed światami. Dodatkowo inflacja sprawia, że z miesiąca na miesiąc musimy wydawać coraz więcej pieniędzy na jedzenie. Co zatem robić, żeby żywność nie trafiła po świętach na śmietnik?

- Wyłączmy do czasu kiedy siądziemy przy świątecznym stole emocje. Idąc na zakupy nie chciejmy kupić wszystkiego tak dużo. Kiedy wybieramy się na emocje najlepiej sporządźmy sobie listę zakupów. Bądźmy menadżerami w naszych kuchniach układając plan i tego co mamy kupić. Bierzmy pod uwagę kto i kiedy nas odwiedzi. Musimy sobie zdawać sprawę, że dla naszych bliskich będzie to kolejny posiłek i nie będą w stanie zjeść tak dużo, ile my przygotowujemy. Dodatkowo warto zrobić zakupy wcześniej i nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Narażamy się wtedy na niepotrzebny stres . Warto więc nie odkładać na zakupów świątecznych na ostatni dzień. - mówi Anna Głogowska koordynator zbiórek w radomskim Banku Żywności.

Pracownicy banku żywności przestrzegają przed przynoszeniem jedzenia po świętach do schronisk i domów gdzie mieszkają osoby bezdomne, by przestrzegać przed zatruciem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE