Projekt liczenia radomskiego drzewostanu ma już ponad 2 lata

2022-06-27 14:14
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

W ramach internetowej bazy policzono już kilka tysięcy drzew. Więcej o tym w artykule.

Radomscy Społecznicy skatalogowali już ponad 5 tysięcy drzew w ramach internetowej bazy radomskiego drzewostanu. Projekt działa już od ponad dwóch lat. W tym czasie wolontariusze doliczyli się 145 gatunków drzew w naszym mieście. Celem projektu jest zdobywanie informacji na temat miejskiej zieleni:

Chcemy monitorować miejskie środowisko i mieć o nich w miarę pewną informację. Chcemy również wiedzieć ile w danym roku jest drzew wysadzonych i ile ich nie wypadło w okresie adaptacji. Poza tym, baza daje nam informacje o kondycji drzew i o tym gdzie ich brakuje. - Powiedział nam Jarosław Staniszewski, jeden z autorów projektu.

W ciągu dwóch lat do projektu dolaczyło 28 wolontariuszy a najmłodszy z nich, 11 letni Wiktor pochwalił się nam że w ciągu miesiąca dodał do bazy ponad sto czterdzieści trzy drzewa!

W ten sposób poznaje gatunki drzew i szybciej spędzam czas. Na razie złamałem rękę i mam nieco gorszę warunki, ale myślę że do końca wakacji dam radę dodać jeszcze dwa razy tyle. - Powiedział nam młody Wiktor, wolontariusz przy projekcie liczenia drzew.

Informacje o skatalogowanych drzewach w Radomiu znajdziecie na stronie drzewa.radom.pl.​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE