urząd miejski w radomiu

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Prezes Rewitalizacji odwołany! Jest nowy szef spółki

2021-04-09 12:40

Prezes spółki miejskiej Rewitalizacja oficjalnie odwołany! Przypomnijmy - po oszustwie, do jakiego doszło w przedsiębiorstwie dwa tygodnie temu, prezydent Radomia zarekomendował radzie nadzorczej spółki zwolnienie ze stanowiska prezesa Włodzimierza Koneckiego.

Przypomnijmy - ​dwa tygodnie temu przedsiębiorstwo straciło prawie 1,5 miliona złotych metodą "na policjanta". Po tym prezydent Radomia zarekomendował, by odwołać ze stanowiska szefa spółki dotychczasowego prezesa.

Najpierw 60-letnia księgowa spółki, która przelała na konta oszustów prawie 2 miliony złotych zaraz po incydencie została dyscyplinarnie zwolniona z pracy. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Następnie prezydent Radomia zarekomendował radzie nadzorczej spółki Rewitalizacja, by odwołać także dotychczasowego szefa przedsiębiorstwa. Pisaliśmy o tym tutaj.

W piątek, 9 kwietnia poinformowano, że rada nadzorcza przychyliła się do rekomendacji włodarza miasta jednocześnie powołując nowego prezesa miejskiej spółki. Został nim Robert Rutkowski, który do tej pory był dyrektorem w innej miejskiej spółce - Zakładzie Usług Komunalnych.

Prezes zawiadamia prokuraturę

Zanim jednak Włodzimierz Konecki został odwołany złożył doniesienie do prokuratury.

- Prokuratura okręgowa została poinformowana przez prezesa Rewitalizacji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osobę pełniącą funkcję księgowej poprzez nadużycie powierzonych jej uprawnień i dokonanie 25 przelewów środków zgromadzonych na rachunku bankowym na konta osób nieustalonych. To zawiadomienie zostało złożone i przyjęte w prokuraturze i zostało włączone do prowadzonego śledztwa -mówi Beata Galas rzecznik radomskiej prokuratury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE