prokuratura

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Pożar karetek z Grójca. Co nowego w śledztwie?

2023-06-01 12:46

Śledztwo trwa, ale wciąż nie ma podpalaczy. Chodzi o sprawę pożaru karetek pogotowia, który wybuchł w lutym w Grójcu. Sprawę prowadzi policja i prokuratura.

W nocy z 22 na 23 lutego w Grójcu spłonęły dwa pojazdy medyczne. Jeden został całkowicie spalony, drugi - poważnie uszkodzony. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Jednak sprawcy podpalenia nadal są nieznani. Jak informuje Agnieszka Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu, obecnie śledczy czekają na opinie biegłych. 

- Chodzi o opinie z zakresu biologii, daktyloskopii, traseologii. Dopiero po uzyskaniu tych opinii i porównaniu ich z danymi jakie są w bazach będzie można ustalić sprawców tego podpalenia. Ponadto prowadzone są działania operacyjne również zmierzające do ustalenia sprawców - wyjaśnia Agnieszka Borkowska. 

Przypomnijmy, spalone karetki należały do firmy współpracującej z Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu. Jak zapewniała po zdarzeniu dyrekcja lecznicy nie były wykorzystywane w ratownictwie medycznym ale do celów pomocniczych dla szpitala. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE