Powstanie nowa koncepcja Drogi Wojewódzkiej nr 740 między Radomiem a węzłem Radom Zachód na S7

i

Autor: Karol Pakosz

Inwestycje

Powstanie nowa koncepcja Drogi Wojewódzkiej nr 740 między Radomiem a węzłem Radom Zachód na S7

2023-03-24 14:51

Samorząd Województwa i miasto podpisały umowę na ogłoszenie przetargu na opracowanie koncepcji odcinka. Więcej o tym w artykule.

Powstanie koncepcja nowego przebiegu drogi wojewódzkiej między Radomiem a gminą Zakrzew. Mowa o odcinku od miasta do węzła Radom zachód na S7. Umowę na ogłoszenie przetargu na koncepcje podpisał Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich z Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji w Radomiu. Prace projektowe mają brać pod uwagę różne warianty nowej drogi. Jak mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza, ta inwestycja jest potrzebna:

Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza o koncepcji przebudowy odcinka DW 740

Jak twierdzi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia, miasto skorzysta na nowym przebiegu drogi:

Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia o koncepcji przebudowy odcinka DW 740

Do opracowania koncepcji potrzebna jest decyzja środowiskowa która jak przewiduje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich powinna zostać uzyskana w ciągu od półtora do dwóch lat. Mówi Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich:

Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o koncepcji przebudowy odcinka DW 740
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE