droga w Stawiszynie

i

Autor: Archiwum Starostwa Powiatowego w Białobrzegach

Powiat białobrzeski. Będą utrudnienia w Stawiszynie. Remont drogi przy Areszcie Śledczym

2022-10-21 16:32

Są problemy z dojazdem pogotowia do pobliskich miejscowości i karetek więziennych do aresztu śledczego. Powód to dziury w jezdni na drodze w Stawiszynie. Problem ciągnie się od lat, teraz ma być rozwiązany. W jaki sposób?

Droga dziurawa jak ser. Taki problem od lat jest w Stawiszynie, a chodzi o kilkusetmetrowy odcinek niedaleko aresztu śledczego - to oddział zewnętrzny placówki penitencjarnej w Grójcu. Problem mają służby dowożące osadzonych ale nie tylko, bo z tego odcinka korzystają także mieszkańcy pobliskich miejscowości. - Temat remontu pojawiał się systematycznie na zebraniach sołeckich. Mieszkańcy zgłaszali problemy z dojazdem pogotowia oraz z odśnieżaniem, ze względu na tak głębokie i rozległe nierówności na jezdni - wyjaśnia Bartłomiej Kowalczyk, wicestarosta białobrzeski. 

Dodaje, że problemem były fundusze na tę inwestycję. - Rozwiązaniem okazał się fundusz przeznaczony dla terenów popegeerowskich. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 686 tys. zł. Koszt tej przebudowy to ponad 715 tys. zł. Pozostałą część kwoty dokładamy z budżetu powiatu - wyjaśnia Bartłomiej Kowalczyk. 

W Stawiszynie położona ma być nowa nawierzchnia, ale zbudowany będzie też nowy chodnik oraz miejsca postojowe dla samochodów. Parking będzie służył osobom, które odwiedzają osadzonych. Do tej pory ich auta były pozostawiane na poboczu i czasem przeszkadzały w ruchu.

Remont drogi ma rozpocząć się w październiku a prace mają zakończyć się jeszcze w 2022 roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE